Garść nowych ebuildów czyli mziab się nudził

Zgodnie z obietnicą czas na pierwszy właściwy post. Tym razem odrobina fachowej chińszczyzny. Otóż, w ostatnim czasie dłubałem trochę w ebuildach. Trochę z nudów, trochę z chęci ułatwienia sobie życia w przyszłości. Moim zdaniem znajdzie się tu kilka przydatnych rzeczy (choć przyznaję, że niektóre są dość niszowe). Oto i one:

app-portage/portage-bashrc-ng - Zestaw bardzo przydatnych modułów zwiększających możliwości portage (autopatch, automatyczny localepurge, indywidualne ld/cxx/cflags dla pakietów itd.). Stary ebuild, który znalazłem nie instalował jednego z plików, przez co moduł perpackage nie działał. Rzeczony moduł miał też niefortunną kolizję nazw funkcji, która wyszła przy okazji niedawnej aktualizacji portage. Naprawiłem ebuilda i dołączyłem odpowiedniego patcha.

games-emulation/bsnes - Bardzo dokładny i bardzo wymagający emulator Super Nintendo. Rozsądne prędkości osiąga dopiero na procku pokroju Core 2 Duo. Wstępnego ebuilda napisałem ja, lazy_bum poprawiał.

games-emulation/gens - Live ebuild do najlepszego emulatora Segi Genesis/Megadrive.

games-emulation/pcsx2 - Live ebuild do emulatora ps2 na podstawie ebuilda z bugzilli. Poprawiłem parę rzeczy, m.in. zależności. Wrapper odpalający emulator pozostawia trochę do życzenia, ale działa.

games-emulation/qmc2 - Nareszcie frontend do sdlmame, który daje się normalnie używać. Bumpnąłem ebuilda z bugzilli i usunąłem niepotrzebne śmieci.

games-emulation/sdlmame - Bumpnięty i nieznacznie przerobiony ebuild z bugzilli. Poprawiłem optymalizacje. Wynikowa binarka robi się krócej i jest mniejsza.

games-emulation/vbam - Live ebuild do forka emulatora VisualBoyAdvance. Dodano parę nowych ficzerów, naprawiono błąd z trzeszczącym dźwiękiem, który doprowadzał mnie do szewskiej pasji... ale i tak już zdążyłem się przerzucić na mednafena :) Niemniej jednak brawa dla śmiałków, którzy zaopiekowali się kodem.

games-engines/onscripter-en - Opensource'owy port silnika do gier z gatunku tzw. "visual novel". Chodzi pod tym m.in. Tsukihime i Kagetsu Tohya, a także wiele innych niszowych produkcji. Eksperymentalna flaga "scale" jako bonus.

Wszystko, co wymieniłem, a także wiele, wiele więcej możecie pobrać z zaprzyjaźnionego roslin uberlay. Enjoy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *