Ebuilds: The Saga Continues

Wczoraj chciałem jeszcze krótko napisać o kilku zmianach w ebuildach, ale coś mnie powstrzymało (o tym później). Czas nadrobić zaległości, póki pamiętam co zmieniłem :)

app-emulation/e-uae - Nowa wersja emulatora Amigi. Autor oprócz wersji RC wydaje też co jakiś czas testowe snapshoty. Bumpnąłem ebuilda do najnowszego snapshotu z 13 stycznia. Bagatelka 11 miesięcy nowsze niż rc4 z portage :D Szkopuł w tym, że portage uważa wersję z oficjalnego drzewa za nowszą (bo niby rc jest lepsze od pre). Jako rozwiązanie polecam dopisać =app-emulation/e-uae-0.8.29_rc4-r1 do package.mask.

games-emulation/sdlmame - Poprzedni ebuild, który popełniłem, był do wersji testowej 0.123.2 bez flagi wolfmame, bo patche te nie bardzo chciały się nakładać ze względu na pewne zmiany w kodzie. Okazuje się, że ten build nie lubi też flagi minimal, więc ją też usunąłem. Dorzuciłem za to ebuild do wersji stabilnej 0.123. Ten dla odmiany ma najnowsze patche wolfmame. Poprawiłem też niechcący skopaną flagę minimal.

games-emulation/zsnes - Raczej nikt nie zauważył, ale flaga experimental nie działa przy włączonych custom-cflags w USE. Naprawione. Nie robiłem revbumpa, bo zmiany są naprawdę niewielkie.

Spodziewam się, że te nowości będzie można pobrać pod wieczór z Roslin Uberlay.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *