Pimp my Pidgin

Od ładnych paru miesięcy używam Pidgina jako głównego komunikatora i właściwie od zawsze brakowało mi opcji "Tylko dla znajomych" w module GG. A że ostatnio szukam ciekawych przygód, postanowiłem sam rozwiązać ten problem.

Nie było nawet tak trudno. Trochę grepowania źródeł Pidgina i Kadu, trochę czytania o API, mała zabawa GVimem i powstał ten oto patch. Po nałożeniu go na źródła najnowszej wersji Pidgina (może zadziała też pod starszymi, nie próbowałem) w Edycja kontaZaawansowane pojawi się upragniona opcja.

Trochę technicznego bełkotu: zasadniczo, żeby włączyć tryb "Tylko dla znajomych" pod libgadu wystarczy ORnąć aktualny status przez stałą GG_STATUS_FRIENDS_MASK. Więcej roboty było z dodaniem konfiguracji :) To jednak było dość łatwe. Wystarczyły dwie linie kodu, żeby dodać zmienną. Pidgin sam sobie ładnie zapisuje mojego boola do configa i stamtąd go odczytuje. Nice. Jak na razie jedyną dostrzeżoną niedoróbką jest to, że zmiana ustawienia jest uwzględniania dopiero po ponownym uruchomieniu Pidgina. I tu chyba kończą się moje zdolności improwizacji. No cóż, i tak wynik niezły jak na kogoś, kto wczoraj nie wiedział nic o wnętrznościach Pidgina :P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *