Kadu 0.6.0

Niektórzy z was pewnie zauważyli, że półtora tygodnia temu Roslin Uberlay wzbogacił się o modularne ebuildy Obenego do najnowszej wersji Kadu. Dlaczego piszę o tym akurat teraz? Od tamtego czasu zaszło parę istotnych zmian.

net-libs/libgadu
Dorzuciłem najnowszą stabilną wersję libgadu (tę samą, której używa najnowsze Kadu). Wersja z portage była strasznie wiekowa i miała jakieś niezałatane bugi, więc moja decyzja jest raczej słuszna. O innych powodach później.

net-im/kadu-core
Poprzednia wersja miała drobną kolizję plików z systemowym libgadu. O ile problem ten dotyka tylko osób, które oprócz Kadu mają zainstalowany inny komunikator z obsługą GG, uznałem, że warto by to poprawić. Dzięki ebuildowi do nowego libgadu udało się to rozwiązać całkiem elegancko. Jeśli ebuild wykryje w systemie libgadu w wersji 1.8.0 lub nowszej, użyje wersji z systemu zamiast budować wewnętrzną kopię. Na wszelki wypadek dodałem jeszcze bloka dla <libgadu-1.8.0. Podobno używanie zewnętrznego libgadu powodowało w przeszłości problemy z DCC, ale potestowałem tę konfigurację dłuższą chwilę i nic takiego nie stwierdziłem. Problem można więc chyba uznać za niebyły.

net-im/kadu-voice
Wtyczka nie chciała się budować. Po zamianie kolejności dwóch linii w ebuildzie wszystko gra i trąbi :)

net-im/kadu-sounds
Dodatkowe zestawy dźwięków nie bardzo chciały działać. Wszcząłem więc odpowiednie dochodzenie i okazało się, że mają stare nazwy zmiennych w sound.conf. Jedna pętla for z odpowiednią komendą sed i już po kłopocie. No, prawie... Przy okazji wyszły problemy z zestawem "Standardowy z GG". Pewna funkcja z kadu.eclass nie przepadała za dwiema spacjami w jego nazwie. Dopisałem jedną linię kodu gdzie trzeba i [SOLVED].

net-im/kadu-water_notify
Wstępny ebuild do wtyczki water_notify powiadającej o nowych wiadomościach za pomocą efektu wody z Compiza. Wygląda na to, że działa :) Jeśli jest inaczej, wiecie gdzie mnie szukać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *