Gnome Scan 0.6

No proszę, kiedy nie patrzyłem zdążyła wyjść nowa wersja Gnome Scan. Mało tego, jest to pierwsza wersja, która u mnie faktycznie działa :D Po krótkich testach mogę powiedzieć, ze program jest już całkiem zdatny do użytku, pod warunkiem, że nie chcemy czegoś skomplikowanego. Na razie można skanować tylko do png i brak funkcji kopiarki (którą w swoim urządzeniu wielofunkcyjnym mam i bez tego, ale mniejsza o to). Jest za to całkiem fajna (ale trochę wolna) automatyczna korekcja kolorów. W przeciwieństwie do poprzedników, ta wersja nie wywraca mi się przy próbie skanowania. To już coś :) Od teraz będę uważniej śledził rozwój programu.

W każdym razie, bumpnąłem i oczyściłem ebuilda. Stary miał nieaktualne zależności, w tym parę zbędnych. Teraz jedyną większą zależnością pozostaje GIMP, a i tego można by się pozbyć, gdyby wyłączyć kompilację wtyczki do tegoż programu. Na razie jednak nie daje się tego w prosty sposób zrobić. To tyle na dzisiaj, enjoy the ebuild :)

EDIT: Jeszcze jedna krótka informacja. Właśnie odkryłem kolejną kolizję nazw zmiennych w portage-bashrc-ng. Nowy ebuild już gotowy do pobrania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *