Wysyp ebuildów

Ostatnio byłem trochę zajęty, więc ten post się trochę przesunął w czasie. Nazbierało się niebezpiecznie dużo nowości, więc najwyższy czas was o tym poinformować :)

app-misc/kanatest
Jak sama nazwa wskazuje, jest to program do sprawdzania znajomości kany (info dla niewtajemniczonych: taki japoński sylabariusz :P). Portage było trochę do tyłu. Na domiar złego po którejś aktualizacji gtk program zaczął mi się wywalać. Szczegółowe dochodzenie wykazało, że winna była polska lokalizacja. Jedna linijka kodu więcej i problem zdaje się być rozwiązany :)

app-text/fbreader
Na bugzilli znalazłem dużo ładniejszego ebuilda do wersji 0.8.15, więc nie dałem się długo prosić. Poza tym pewna dobra dusza popełniła ebuild do liblinebreak (zależności wymaganej przez wersje 0.8.16+), co pozwoliło mi bumpnąć wersję do 0.8.17. Enjoy.

games-emulation/gnome-video-arcade
Wyszła nowa wersja. Ebuild bumped.

games-emulation/vbam
Dość poważne zmiany pod maską. Pierwsza sprawa, projekt przeniósł się na inne repozytorium SVN. Po drugie, projekt używa teraz CMake. Nie obyło się więc bez zmian. Przy okazji uporządkowałem zależności. Teraz możecie sobie skompilować dwa frontendy: stary pod SDL i ładny klikany pod GTK. Z tym drugim musiałem się naużerać, bo instalował swoje pliki nie tam, gdzie trzeba. Ostatecznie jednak uległ mojej sile perswazji. Swoją drogą, w najbliższej przyszłości autorzy obiecują port pod Qt4 :yes:

app-benchmarks/hardinfo, app-portage/estat, app-dicts/kydpdict, games-emulation/ps2emu-fwlinuz, games-emulation/ps2emu-usblinuz, net-im/pidgin-tlen
Dodałem brakujące keywordy amd64/~amd64. W paru przypadkach poprawiłem zależności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *