QCDemu 0.1

Czas ujawnić pierwszą z ostatnio wspomnianych ciekawostek. Przed wami pierwsza publiczna wersja QCDemu. Jest to prosta nakładka na CDemu, którą napisałem trochę z nudów, a trochę jako wprawkę w Qt4. Zgodnie z duchem open-source, postanowiłem więc upublicznić źródła.

Cóż to dokładnie robi, spytacie? Siedzi w zasobniku systemowym, pozwalając na szybkie montowanie i odmontowywanie obrazów płyt za pomocą silnika CDemu. Może też powiadamiać dymkami o zachodzących zmianach stanu daemona i urządzeń. Dodatkowo integruje się z Konquerorem, Dolphinem i D3lphinem, co pozwala montować obrazy poprzez Akcje/Zamontuj obraz za pomocą QCDemu.

Program wymaga Qt 4.3+ z wkompilowaną obsługą DBus. Działa tylko z nowym CDemu czyli wersją 1.0.0 (ze względu na różnice w API nie zadziała ze starszymi wersjami). U mnie i w zaufanym gronie testerów działa bez zarzutu. Jeśli jednak znajdziecie jakiś błąd albo macie jakieś pomysły co do programu, proszę o kontakt. Jestem ciekaw waszych komentarzy.

A teraz to, co tygrysy lubią najbardziej:
Źródła
Ebuild w Roslin Uberlay

4 komentarze

  1. Kfiaciarka writes:

    hmm,
    widzę, że masz rację ale jakaś zależność na v* mi się nie skompilowała, może od najnowszego syslinuxa ? Jestem na windzie i nie mogę tego sprawdzić. Błąd był taki sam jak kiedyś z niekopatybilnością softu z 2.6.24. Wkrótce zobie update informacji ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *