Z pawlacza mziaba

Od dłuższego czasu zamierzałem opublikować tu parę łatek, które popełniłem. Ze względów czasowych odleżały się na dysku dużo dłużej niż myślałem. Przejdźmy więc od razu do rzeczy:

kdeplasma-addons-pastebin-wklejorg-and-wstaworg.patch
Jakiś czas temu zrobiłem łatkę do plazmoida Pastebin, która dodawała wsparcie dla Imageshack.us. Później nawet została zaakceptowana i dopracowana przez upstream. Poszedłem więc za ciosem i zrobiłem kolejną łatkę do tego plazmoida, tym razem dodającą wsparcie dla rodzimych wklej.org i wstaw.org. Mam wątpliwości czy upstream przyjmie tę łatkę, bo grono odbiorców tej łatki jest nieco węższe niż poprzedniej, stąd wrzucam ją tutaj. Używam jej od dobrych kilku miesięcy i działa w porządku pod KDE 4.3. Nie próbowałem jeszcze bety KDE 4.4, więc nie wypowiem się na temat kompatybilności z tą wersją.

mc-4.7.0-udar.patch
Już od jakiegoś czasu dar służy mi za główne narzędzie do backupów rzeczy, nad którymi pracuję. Dla wygody używałem więc małego dodatku do Midnight Commandera o nazwie udar, pozwalającego na przeglądanie kopii podobnie jak innych archiwów. Sęk w tym, że wraz z aktualizacją mc do wersji 4.7.0_* skrypt ten zaczął szaleć. Konkretnie chodzi o złe rozpoznawanie daty. Zdaje się, że stary, numeryczny format miesięcy nie jest już akceptowany. Nie jestem pewien. W każdym razie, przeglądając kod mc i używając mojej podstawowej znajomości awk, postanowiłem załatać skrypt. Efektem jest ta łatka, powstała na bazie łatki z ALT Linux. Pewnie można to zrobić jakoś ładniej, ale u mnie działa :)

mednafen-latest-save-and-increment.patch
Mimo braku jakiegokolwiek interfejsu, Mednafen jest jednym z moich ulubionych linuksowych emulatorów. Brakowało mi w nim jednak dwóch rzeczy, do których przyzwyczaił mnie ZSNES - automatycznej inkrementacji slotu przy zapisywaniu (przydatne, jeśli zapisywanie stanu mamy przypisane pod przycisk joypada i nie chcemy używać klawiatury) i automatycznego wyboru najnowszego zapisu przy uruchamianiu gry. Ta część kodu Mednafena była na szczęście bardzo czytelna i dość szybko udało mi się dodać obie funkcje. Łatka dodaje dwie nowe opcje konfiguracyjne - autoincrement i latestsave, domyślnie wyłączone. Slot jest inkrementowany przed zapisem, ale tylko, gdy aktualny jest pusty. Myślę, że to najlogiczniejszy sposób. Łatka sprawdzona u siebie, działa jak należy.

snes9x-fix-defaults.patch
Jeśli ktoś z was jeszcze używa oryginalnego linuksowego portu snes9x'a 1.51, pewnie zauważył, że na dzień dobry używa on niewłaściwych ścieżek do joypadów i wypluwa za każdym razem błąd o nieistniejącej opcji w konfiguracji. Tak, mnie to też irytuje. Stąd ten prosty patch. Ale ogólnie (jeśli nie używacie debuggera) raczej polecam przestawić się na snes9x-gtk :)

opera-systemstyle.patch
Używacie Opery 10 z Qt4 i chcecie, żeby używała ładnego stylu z KDE4? Ten banalny patch dodaje odpowiedni parametr do skryptu odpalającego Operę i wszystko wygląda pięknie :)

To tyle łatek, które chomikowałem na dysku. Mam nadzieję, że komuś się coś z tego przyda. Wesołych Świąt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *